Zmiana nazwy Spółki i marki nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych działań.
Co się zmieni:
- grafika strony internetowej i logo firmy
- domena internetowa dailycredit.pl zmieni się na giantus.pl
- adresy poczty elektronicznej (np. info@dailycredit.pl zmieni się na info@giantus.pl)
Bez zmian pozostają zawarte umowy pożyczkowe, hasła i loginy do profilu Klienta, numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat, adres firmy, numery telefonów.
W idealnym świecie każdy człowiek powinien mieć tyle pieniędzy, ile akurat potrzebuje. W rzeczywistości bywa różnie i wielu z nas czasem potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki. Branża finansowa oferuje wiele atrakcyjnych produktów finansowych: pożyczki na raty, chwilówki, kredyty gotówkowe, kredyty odnawialne, karty kredytowe, prześcigając się jednocześnie w obietnicach najniższych kosztów. Rozwój technologii daje możliwość wygodnego pożyczania bez wychodzenia z domu, w kilka minut oraz z minimalnymi formalnościami. Jak się w tym wszystkim odnaleźć, aby nie wpaść w kłopoty finansowe?
1. Nigdy nie żyj ponad stan - kredyt to nie jest zło konieczne, jednak warto zachować zdrowy rozsądek i mierzyć siły na zamiary. Mając świadomość, że nasz stały dochód wynosi dużo poniżej średniej krajowej (wg danych Głównego Urzędu Statystycznego z kwietnia 2020 jest to obecnie około 3814 złotych netto na podstawie zatrudnienia o umowę o pracę), trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy branie kredytu na tzw. dobra luksusowe jest w naszej sytuacji naprawdę konieczne?
2. Pożyczaj tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujesz i będziesz w stanie bez problemu spłacić pożyczkę - nie ulegaj zbędnej pokusie i nie pożyczaj tylko dlatego, że to łatwe, szybkie i na przystępnych warunkach. Pamiętaj też o ważnej zasadzie, że twoje wszystkie zobowiązanie nie powinny przekraczać 50 % miesięcznego dochodu.
3. Wybierz samodzielnie najkorzystniejszą ofertę - nie kieruj się reklamą, podejmij decyzję samodzielnie, porównując poszczególne oferty i wybierz dla siebie najlepszą opcję na pożyczanie.
4. Uważnie czytaj dokumentację pożyczkową - podstawowa zasada, nie podpisuj niczego, póki nie przeczytasz umowy i wszystkich załączników. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie warunki proponowanej umowy. To bardzo ważne, byś rozumiał treść postanowień umowy!
5. Nie pożyczaj by spłacić swoje zaległe zobowiązania - zanim sięgniesz po kolejny kredyt, dokonaj dokładnej analizy wydatków, sprawdź, z czego możesz zrezygnować, jak zmniejszyć koszty. Spłacanie jednej pożyczki następną, to najprostsza droga, by wpaść w kłopoty finansowe, czyli tzw. spiralę zadłużenia.
6. Płać terminowo, a w razie opóźnień nie unikaj kontaktu - uważnie pilnuj terminów wpłat, by nie narazić się na czynności windykacyjne czy wypowiedzenie umowy pożyczki. W razie jakichkolwiek problemów, skontaktuj się z pracownikami biura obsługi klienta. Najgorsze co możesz zrobić, to unikać monitów i prób nawiązania porozumienia, to prowadzi jedynie do skierowania sprawy do postępowania egzekucyjnego, czyli wizyty komornika. Po drugiej stronie też pracują ludzie, więc szczerze porozmawiaj o swojej sytuacji.
Zachowaj zdrowy rozsądek i trzymaj się powyższych zasad, a pożyczanie nie przysporzy Ci żadnych problemów!